Контрольна робота 2
Варіант 1
1. А. 2. В. 3. В.
4. синоніми → вранці, вдосвіта
антоніми → вранці, ввечері
споріднені слова → вранці, ранковий
5. Директору Дмитрові Степановичу (або директорові Дмитру Степановичу); учневі Петренку (або учню Петренкові); другові Андрію (або другу Андрієві).
6. Списування тексту.
У нашому саду росте абрикос. Квіточки у нього блідо-рожеві. Деревце струнке і майже все біле. Тільки листочки зеленіють. А коли впадуть з квітів пелюстки, здається, пролетіла над садом зграя лебедів і скинула на нього свій білий пух.
З журналу «Барвінок»
7. Текст-опис дерева, яке росте в саду.
ЯБЛУНЬКА
У нашому саду серед усіх дерев вирізняється невелика яблунька. Вона дуже гарна. Особливо навесні, коли зацвітає білими запашними квітами. Пишна крона деревця нагадує хмаринку, що зачепилася за віття.
Восени яблунька пригощатиме нас великими, рум’яними, соковитими плодами.
Варіант 2
1. Б. 2. Б. 3. В.
4. синоніми → розповідати, говорити
антоніми → розповідати, слухати
споріднені слова → розповідати, розповідь
5. Учителю Сергієві Васильовичу (або учителеві Сергію Васильовичу); брату Євгенові (або братові Євгену); майору Остапчукові (або майорові Остапчуку).
6. Списування тексту.
На узліссі стоїть самотній дуб. Міцний, кремезний.
Летіли лелеки, сіли на нього і вимостили гніздо. Зрадів старий дуб. Тепер він не самотній. Коли сяде сонне, лелека стоїть у гнізді й дивиться кудись далеко. І дуб зітхає спокійно.
За В. Сухомлинським
7. Текст-опис дерева, яке росте в лісі.
ДУБ
Могутнім богатирем стоїть серед галявини здоровенний дуб. Його міцне кремезне коріння чіпко тримається за землю. Крислате гілля з темно-зеленим листям не в змозі обірвати навіть найсильніший вітер. Так і стоїть дуб до глибокої осені, змінивши зелене вбрання на брунатне.
Лише навесні скине дуб свої бронзові шати. І знову молоде листячко весело зашумить на гілках велетня.